img_7046_optimized

WSTĄPIENIE DO POSTULATU

WSTĄPIENIE DO POSTULATU

Piękno dzisiejszego dnia objawia się w potrójny sposób – przeżywamy niedzielę, dzień radości zwycięstwa Jezusa nad śmiercią i naszymi grzechami, do Zgromadzenia dołączają kolejne kandydatki oraz radujemy się z obecności Aniołów Stróżów, którzy są obrani jako patronowie naszego Zgromadzenia, a w Kościele wspominamy ich w liturgii właśnie 2 października.

W Kazimierzu Dolnym o godz. 10 wspólnota sióstr przeżywała Mszę Święta, po której to do betańskiego postulatu zostały przyjęte: Ola, Wiktoria, Dorota i Ola. Ks. kapelan Andrzej Małek poświęcił krzyżyki, które otrzymały postulantki oraz książeczki “O naśladowaniu Chrystusa”.

Siostry postulantki podziękowały starszym siostrom za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia, a przede wszystkim za modlitwę i wsparcie.

Nowe powołania są zawszę wielką łaską i powodem do wdzięczności wobec Boga, który nie tylko powołuje ale jeszcze dodaje odwagi, by powołanie realizować.

Pozostaje nam życzyć młodym siostrom radosnego odkrywania tego kim są i kim chce je mieć Bóg. Niech rozkwitają w Betanii i dla Betanii!

“Powołanie jest wielka tajemnicą, a zarazem łaską darmo daną człowiekowi przez Chrystusa Pana.”

Sługa Boży ks. Józef Małysiak

Niech Duch Święty prowadzi nasze najmłodsze siostry , aby ich codzienność była rzeczywistym rozkochiwaniem się w Chrystusie i wsłuchaniem w Jego Słowo.

Pochylając się dziś także nad wspomnieniem Aniołów Stróżów, które jest dla nas świętem patronalnym, chcemy dziękować Bogu za naszych Aniołów i pragniemy stawać się takim aniołem dobroci dla innych. My, jako siostry betanki, pragniemy jak anioły po cichu, z wiarą i modlitwą towarzyszyć kapłanom, aby Bóg ochraniał ich swą mocą.

„Miej zaufanie do swojego Anioła Stróża. Traktuj go jak swego bliskiego przyjaciela – jest nim – a on już postara się wyświadczyć ci tysiące przysług w codziennych zwykłych sprawach”.

św. Josemaría Escrivá de Balaguer.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)