sluby wieczyste siostry Kasi

ŚLUBY WIECZYSTE S. KATARZYNY

ŚLUBY WIECZYSTE S. KATARZYNY

Tego roku w naszym Zgromadzeniu trzy nasze siostry: Gracja, Edyta oraz Katarzyna złożyły swoje śluby wieczyste. 17 lipca z radością uczestniczyliśmy i towarzyszyliśmy w tym wydarzeniu s. Katarzynie, która jako ostatnia z sióstr złożyła wieczystą profesję zakonną w swojej rodzinnej parafii, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Gościcinie.

Tego dnia w Uroczystej Mszy Świętej towarzyszyli siostrze swoją modlitwą i obecnością: siostry zakonne, kapłani, rodzina, znajomi oraz młodzież. Tuż przed rozpoczęciem Eucharystii Matka Generalna, s. Mistrzyni oraz rodzice udzielili siostrze błogosławieństwa. Następnie w procesji z plebanii do kościoła uroczyście przeszli kapłani, siostry oraz służba liturgiczna wraz z s. Katarzyną i jej rodzicami, aby zgromadzić się przy ołtarzu pańskim, przy którym dokonywało się całe piękno konsekracji na wieczność s. Katarzyny.

Liturgii Eucharystycznej przewodniczył ks. Andrzej Jasnos,  sprawował ją wraz z przybyłymi na uroczystość kapłanami. Homilię wygłosił o. Michał Nowak OFM Conv, a tuż po niej następował obrzęd ślubów wieczystych, podczas których s. Katarzyna wyraziła pragnienie oddania siebie w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańkiej. W Litanii do Wszystkich Świętych wszyscy zgromadzeni polecali Bogu s. Katarzynę. Po złożeniu ślubów siostra otrzymała oznaki wieczystej profesji: obrączkę oraz świecę.

Po Mszy Świętej goście udali się na wspólny posiłek, aby w dalszym ciągu świętować i radować się z konsekracji naszej siostry.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)