IMG-20220702-WA0007

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI I JUBILEUSZ 25-LECIA ŚLUBÓW

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI I JUBILEUSZ 25-LECIA ŚLUBÓW

W dniach 27 czerwca-1 lipca br. w Kazimierzu Dolnym trwała III tura tegorocznych rekolekcji zakonnych, które prowadził ks. Tomasz – marianin. Tematem tego czasu, tak jak w dwóch poprzednich spotkaniach, było życie konsekrowane, które zakorzenione jest w sakramencie Chrztu Świętego – z niego czerpiemy dar naszej tożsamości, dar Bożego synostwa, które dziedziczymy. Ksiądz zachęcał siostry do zgłębiania sensu konsekracji oraz składanych ślubów, przypominając, że istotą naszego życia nie są liczne dzieła, czy sukcesy ale rozwój relacji do Jezusa i wierne kroczenie w stronę Wieczności.

1 lipca została odprawiona uroczysta Msza Święta na zakończenie rekolekcji, podczas której zgromadzone siostry radowały się z przeżywanego Jubileuszu 25-lecia ślubów zakonnych s. Dominiki oraz s. Estery.

Na zakończenie Eucharystii siostry otrzymały błogosławieństwo krzyżem misyjnym o. Założyciela – Sługi Bożego ks. Józefa Małysiaka. Następnie udały się na wspólny posiłek, podczas którego złożone zostały podziękowania wobec ojca rekolekcjonisty, sióstr domowych, które w tym czasie posługiwały innym siostrom. Nie zabrakło oczywiście życzliwości i życzeń wobec sióstr jubilatek.

Rekolekcyjny czas zakończył się 2 lipca dniem formacyjnym, podczas którego siostry juniorystki z pobliskich placówek odnowiły swoje śluby zakonne na kolejny rok.


Oby owoce rekolekcji na długo gościły w codzienności i w sercach naszych sióstr! A także tych, z którymi siostry się spotkają!

Niech Bóg umacnia siostry juniorystki w powołaniu i czyni je dyspozycyjnymi wobec pragnień Jego Boskiego Serca i świętej woli.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)