IMG_8989

ŚLUBY WIECZYSTE S. EDYTY

ŚLUBY WIECZYSTE S. EDYTY

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej s. Edyta oddała siebie Bogu na zawsze – składając śluby wieczyste. Tym samym zobowiązała się żyć ślubami: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańskiej. W tej Uroczystości swoją modlitwą, obecnością i miłością wspierała rodzina s. Edyty i licznie zgromadzone siostry betanki oraz księża.

Przed rozpoczęciem uroczystej Mszy Świętej s. Edyta otrzymała błogosławieństwo od Matki Generalnej – s. Ruth, mistrzyni – s. Estery oraz taty.

Liturgii Eucharystycznej przewodniczył ks. Mirosław, sprawował ją wraz z przybyłymi na uroczystość kapłanami. Homilię wygłosił o. Michał – franciszkanin, a tuż po niej s. Edyta wyraziła pragnienie poświęcenia się Bogu przez wieczystą profesję zakonną. Następnie siostra pada na twarz przed Chrystusem, postawa ta jest wyrazem pokory i całkowitego zaufania Bogu. W Litanii do Wszystkich Świętych wszyscy obecni wzywali orędownictwa za naszą s. Edytę. Po złożonych ślubach siostra otrzymała znaki wieczystej profesji -obrączkę i świecę. Obrączka jest znakiem zaślubin z Chrystusem i wierności Jemu. Świeca to znak spalania się z miłości do Chrystusa. s. Edyta wyraziła swoją wdzięczność Bogu za dar życia, powołania i wszelkie łaski i dobro, jakie Bóg włożył w jej ręce, serce oraz podziękowała tym wszystkim, którzy ją wspierali i towarzyszyli jej na drodze powołania zakonnego.

“Panie od tej chwili żyję, działam i kocham przez Ciebie i dla Ciebie”.

Po uroczystym błogosławieństwie rodzina oraz siostry i księża udali się na wspólny posiłek – aby tam w jedności i radości świętować śluby wieczyste naszej siostry.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)