img_6742-min_optimized

ŚLUBY WIECZYSTE S. GRACJI

ŚLUBY WIECZYSTE S. GRACJI

Wielka radość w naszym Zgromadzeniu – 29 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego s. Graja złożyła śluby wieczyste. Tego dnia towarzyszyła jej rodzina, kapłani oraz liczne zgromadzone siostry betanki.

Tuż przed Eucharystią swego błogosławieństwa s. Gracji udzieliły: Matka Generalna s. Ruth, mistrzyni s. Estera oraz mama.

Podczas Mszy Świętej s. Gracja uroczyście złożyła śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Na znak całkowitej przynależności do Boga otrzymała poświęcone oznaki wieczystej profesji: obrączkę i świecę. Obrączka jest znakiem zaślubin z Chrystusem i wierności Jemu. Świeca to znak spalania się z miłości do Chrystusa.

Wszyscy zgromadzeni wokół ołtarza towarzyszyli tego dnia siostrze modlitwą – dziękując najpierw za jej życie, jej dobro i dary, za jej powołanie, prosząc aby Bóg jej błogosławił i ją uświęcał przez swego Ducha.

“Dzisiaj Kościół śpiewa nową pieśń wdzięczności za tę naszą siostrę, która idąc za Twoim głosem ofiarowała się na służbę Bożą. Ześlij więc Panie dar Ducha Świętego na tę służebnicę swoją, która wszystko porzuciła ze względu na Ciebie. Ojcze, niech w niej jaśnieje oblicze Chrystusa, aby wszyscy patrząc na nią, poznali, że On jest obecny w Twoim Kościele. “

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)