img_7830_optimized

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT W WIELKIM POŚCIE

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT W WIELKIM POŚCIE

W miniony weekend nasz kazimierski dom wypełnił się młodymi dziewczętami, które pragnęły przeżyć rekolekcje wielkopostne w Betanii. Temat skupienia brzmiał: „Stracić, aby zyskać”. Naszym opiekunem duchowym był ks. Tadeusz Fac, który dzielił się własnym doświadczeniem tracenia.

W trakcie konferencji rozważaliśmy postawy różnych bohaterów biblijnych, którzy stali się dla nas swoistymi „patronami” naszych strat. Mówiliśmy o Bogatym młodzieńcu; o ubogiej wdowie, która do świątynnej skarbnicy wrzuciła swoje jedyne dwa pieniążki. Pojawili się także apostołowie, którzy wszystko zostawili dla Jezusa, czy wreszcie Abraham, który został poddany próbie, gdy Bóg prosił o złożenie ofiary z Izaaka.

Codzienna Eucharystia, spotkanie z Jezusem twarzą w twarz w czasie Adoracji, Liturgia Godzin to już stałe punkty naszych rekolekcji. W sobotę dodatkowo udaliśmy się na górę Trzech Krzyży, gdzie odprawiliśmy Drogę Krzyżową.

Przeżywanie straty zawsze kojarzy się z bólem, cierpieniem, niezrozumieniem.  W trakcie rekolekcji nauczyliśmy, że jeśli nasze straty przeżywamy razem z Bogiem, w duchu wiary, to łatwiej może przyjść życie nadzieją, że dana sprawa nie kończy się na stracie, ale że idzie za nią jakiś zysk.

Z wielką wdzięcznością Bogu za danym nam czas, za gościnę w Betanii, wróciłyśmy do swoich obowiązków, by tu nadal się rozwijać, szukać Bożych znaków i tracić, ale tylko po to, by zyskiwać więcej przez Niego.

Chwała Panu za ten czas!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)