img_20220122_154832_optimized

AKCJA „POKOLĘDZIE JP2”

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

AKCJA „POKOLĘDZIE JP2”

„Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. (…) Czyż może być większa radość niż ta, którą wnosi miłość? Czy może być większa radość niż ta, którą Ty, Panie Jezu, wnosisz w dzień Bożego Narodzenia w ludzkie serca?” – te słowa św. Jana Pawła II stały się inspiracją dla twórców akcji „PoKolędzie JP2”, w ramach której Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi. Kolędnicy odwiedzą między innymi domy pomocy społecznej, kluby seniora, areszty, hospicja czy domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia.

W akcję zaangażowała się również nasza Warszawska Schola. 22 stycznia pojechaliśmy do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Siostry i wszystkie mieszkanki ośrodka. Wspólne kolędowanie przebiegało w wielkiej radości – czuliśmy się tam jak w domu!

Spotkanie z tak wyjątkowymi osobami pozwoliło nam przypomnieć sobie, że świat, w którym żyjemy to nie tylko praca, szkoła, kariera, ale że tu chodzi o coś więcej… Nie ma wątpliwości, że mieszkanki ośrodka to „coś” mają – autentyczną radość z bycia tu i teraz.

Ta wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci…

Niech Bóg będzie uwielbiony w Siostrach, które prowadzą takie dzieła i w tych wszystkich, którzy je współtworzą!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

14 maja dziecięca schola „Ave” z parafii Świętej Rodziny w Lublinie udała się do Bukowej

Ewangelia (J 13, 31-33a. 34-35) Przykazanie nowe daję wam Słowa Ewangelii według Świętego Jana Po

W maju w parafii Księży Zmartwychwstańców od poniedziałku do piątku odbywają się Apele ku czci