20211225_152909_optimized

TYLE WART JEST NASZ ROK

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

TYLE WART JEST NASZ ROK

Tyle wart jest nasz rok

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.
Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.”    

bł. kard. Stefan Wyszyński

Rok 2021 dobiega końca, tym samym zmierzamy się z podsumowaniami a także postanowieniami, aby kolejny rok uczynić lepszym, bardziej świętym czasem naszego życia.

Ile wart był nasz rok? Jak odpowiadaliśmy na miłość Chrystusa, na potrzeby Kościoła, wspólnoty, świata? Niech pomocą w odpowiedziach będzie dla nas myśl kardynała Wyszyńskiego, który tego roku wraz z Matką Elżbietą Różą Czacką został wyniesiony na ołtarze.

Nasza świętość, dobrze przeżyty czas, nasza radość, wartość przeżytych dni bierze się nie z tego, jak wielkich uczynków dokonaliśmy, lecz jak bardzo w swym życiu przylgnęliśmy do Chrystusa, aby to On mógł działać i kochać przez nas. Dlatego! Cokolwiek jest przed Tobą – usiądź, przytul się do Serca Jezusowego i po prostu odpocznij – bo Pan jest z Tobą.

“Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.” Ps 127, 1

Czego oczekuje dziś od Ciebie Jezus? Postanowień? Planów? Skruchy za popełnione błędy i grzechy?

On pragnie Siebie w Twoim życiu. Więc zaproś Go, aby Królował w Twoim sercu, rodzinie. Bo kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na swoim miejscu.

Niech obecność Jezusa i Jego działanie w Twoim życiu będzie Twoim najpiękniejszym pragnieniem i postanowieniem… ponieważ

“to wszystko psu na budę
bez miłości”

TYLE WART JEST NASZ ROK Z życia Zgromadzenia

Rok 2021 był kolejnym, pięknym rokiem dla Betanii, trudu, pracy i zaangażowania naszych sióstr w życie Kościoła, radości i entuzjazmu z wypełniania powierzonej misji, towarzyszenia kapłanom, poszukiwania coraz to nowszych dróg współpracy z Bożą łaską, za nami wiele uroczystości, poznawania i witania nowych dziewcząt gotowych pójść za Chrystusem, niesamowitych spotkań z młodzieżą, która pragnie świadomie budować Kościół i nieść innym Ewangelię, czas radowania się siostrami wzrastającymi w Zgromadzeniu, które wiernie kroczą za Oblubieńcem, czas odpowiadania na Boże zaproszenia… To także czas kryzysów i trudności, zmartwień i trosk, które poprzez swoją “drogę krzyżową” zbliżają do nieba, do bliskości z Bożym Barankiem. Czas obdarowania przez Boga, ale także przez życzliwych ludzi. Czas nieustannej gotowości w realizowaniu pragnienia, aby Jezus był na pierwszym miejscu… a przed nami widok z perspektywą na dobro i piękno, na miłość, ponieważ oddajemy się w czułe ręce Boga, aby mógł prowadzić nas przez kolejne dni życia, troszcząc się o Królestwo Boże.

Cokolwiek przed nami – Bogu mówimy TAK.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)