aniol_jesus (1)

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

2 października obchodzimy w Kościele wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. To ważny dzień dla każdej siostry betanki, ponieważ Aniołowie Stróżowie są patronami naszego Zgromadzenia. Mamy więc dziś wiele powodów do radości, świętowania i dziękowania Bogu za naszych anielskich przyjaciół.

Dzisiejsze wspomnienie uświadamia nam, że Aniołowie Stróżowie realnie istnieją i opiekują się nami.

Niestety nierzadko zdarza nam się zapominać o naszych towarzyszach, o ich obecności, istnieniu. Każdy z nas doskonale pamięta modlitwę z dzieciństwa do Anioła Stróża, ale czy tak naprawdę obecność aniołów jest ważnym elementem naszej wiary w naszej codzienności? Misję, którą Bóg powierzył Aniołom Stróżom to ochrona człowieka i prowadzenie go do Boga. O istnieniu aniołów wiele dowiadujemy się z Pisma Świętego, które przedstawia posłańców Bożych, jako tych którzy uczestniczą w dziejach zbawienia człowieka. Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża jest to prawda wiary.

„Miej zaufanie do swojego Anioła Stróża. Traktuj go jak swego bliskiego przyjaciela – jest nim – a on już postara się wyświadczyć ci tysiące przysług w codziennych zwykłych sprawach”.

św. Josemaría Escrivá de Balaguer.

Niezwykłą relację z Aniołem Stróżem miał o. Pio, który o aniołach do jednej z córek duchowych pisał tak:

Od urodzenia aż do śmierci jest przy nas obecny opiekun z nieba, który nawet na chwilę nie pozostawia nas samych, prowadzi, chroni jak przyjaciel i brat oraz pociesza w momentach szczególnie dla nas smutnych. Ten dobry anioł modli się za nas, ofiarując Bogu wszystkie nasze dobre czyny i pragnienia. Gdy czujesz się samotna i opuszczona, nie rozpaczaj, że nie ma przy Tobie przyjaznej duszy, przed którą mogłabyś otworzyć serce, powierzyć swe cierpienia i zaufać. Nie zapominaj o tym niewidzialnym towarzyszu, który jest zawsze przy Tobie, gotowy, by wysłuchać i pocieszyć. (…)

Oczami duszy spróbuj go zobaczyć, dziękuj mu i módl się do niego. Szanuj go, gdyż jest on nad wyraz delikatny i czuły. Niech kieruje Tobą lęk przed obrazą czystości jego spojrzenia. Wzywaj często swego Anioła Stróża i powtarzaj słowa:

Aniele Boży, który jesteś moim opiekunem,
Tobie zostałam powierzona z dobroci Ojca,
oświecaj mnie, strzeż mnie,
prowadź mnie teraz i zawsze.

Warto dbać o relację z aniołem. Naprawdę jest on naszym niebiańskim przyjacielem!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

„Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. (…)

Ewangelia (Łk 1, 1-4; 4, 14-21) Słowa Pisma spełniły się na Chrystusie Słowa Ewangelii według

Schola dziecięca przy parafii św. Rodziny w Lublinie pod opieką sióstr wraz rodzicami udała się