aniol_jesus (1)

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

2 października obchodzimy w Kościele wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. To ważny dzień dla każdej siostry betanki, ponieważ Aniołowie Stróżowie są patronami naszego Zgromadzenia. Mamy więc dziś wiele powodów do radości, świętowania i dziękowania Bogu za naszych anielskich przyjaciół.

Dzisiejsze wspomnienie uświadamia nam, że Aniołowie Stróżowie realnie istnieją i opiekują się nami.

Niestety nierzadko zdarza nam się zapominać o naszych towarzyszach, o ich obecności, istnieniu. Każdy z nas doskonale pamięta modlitwę z dzieciństwa do Anioła Stróża, ale czy tak naprawdę obecność aniołów jest ważnym elementem naszej wiary w naszej codzienności? Misję, którą Bóg powierzył Aniołom Stróżom to ochrona człowieka i prowadzenie go do Boga. O istnieniu aniołów wiele dowiadujemy się z Pisma Świętego, które przedstawia posłańców Bożych, jako tych którzy uczestniczą w dziejach zbawienia człowieka. Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża jest to prawda wiary.

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW Święta Patronalne

„Miej zaufanie do swojego Anioła Stróża. Traktuj go jak swego bliskiego przyjaciela – jest nim – a on już postara się wyświadczyć ci tysiące przysług w codziennych zwykłych sprawach”.

św. Josemaría Escrivá de Balaguer.

Niezwykłą relację z Aniołem Stróżem miał o. Pio, który o aniołach do jednej z córek duchowych pisał tak:

Od urodzenia aż do śmierci jest przy nas obecny opiekun z nieba, który nawet na chwilę nie pozostawia nas samych, prowadzi, chroni jak przyjaciel i brat oraz pociesza w momentach szczególnie dla nas smutnych. Ten dobry anioł modli się za nas, ofiarując Bogu wszystkie nasze dobre czyny i pragnienia. Gdy czujesz się samotna i opuszczona, nie rozpaczaj, że nie ma przy Tobie przyjaznej duszy, przed którą mogłabyś otworzyć serce, powierzyć swe cierpienia i zaufać. Nie zapominaj o tym niewidzialnym towarzyszu, który jest zawsze przy Tobie, gotowy, by wysłuchać i pocieszyć. (…)

Oczami duszy spróbuj go zobaczyć, dziękuj mu i módl się do niego. Szanuj go, gdyż jest on nad wyraz delikatny i czuły. Niech kieruje Tobą lęk przed obrazą czystości jego spojrzenia. Wzywaj często swego Anioła Stróża i powtarzaj słowa:

Aniele Boży, który jesteś moim opiekunem,
Tobie zostałam powierzona z dobroci Ojca,
oświecaj mnie, strzeż mnie,
prowadź mnie teraz i zawsze.

Warto dbać o relację z aniołem. Naprawdę jest on naszym niebiańskim przyjacielem!

ŚWIĘTO PATRONALNE – ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW Święta Patronalne

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)