IMG-20210929-WA0001-min

RADOŚĆ POSTULATU

RADOŚĆ POSTULATU

Jesteśmy bardzo Bogu wdzięczne za to, że nieustannie troszczy się o nasze Zgromadzenie i o kapłanów, stąd do naszej klasztornej furty pukają dziewczęta, które porwane miłością Chrystusa, chcą odpowiedzieć swoją miłością i oddaniem wkraczając na ścieżkę życia konsekrowanego.

Już niedługo minie miesiąc odkąd postulantki: Ania, Marta, Ewelina i Natalia, wyraziły chęć i pragnienie przed Bogiem i naszą Matką, aby rozpocząć formację w naszym Zgromadzeniu.

Jakiś czas temu nasze siostry zostały zaproszone na rejs statkiem w Kazimierzu Dolnym przez ks. prof. Mariana Nowak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który wraz z innymi profesorami – pedagogami chrześcijańskimi, gościł w naszym domu formacyjnym.

W wolnym czasie siostry poznają piękno kazimierskiego krajobrazu, podziwiają Boże dzieło i z okazji wspomnienia Świętych Archaniołów zostały zabrane przez siostrę mistrzynię na Górę Trzech Krzyży.

Życie sióstr postulantek nie opiera się tylko na modlitwie i pracy, ale także na nauce. Postulantki uczestniczą w wykładach dotyczących m.in. naszej wiary. Obecnie przygotowują się do święta patronalnego Zgromadzenia – Aniołów Stróżów.

Prosimy o modlitwę, aby nasze siostry jednoczyły się z Chrystusem i z radością odpowiadały na Jego miłość.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Z wielką radością chcemy poinformować o zbliżających się rekolekcjach w Częstochowie, są one skierowane do

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

(Mk 10, 35-45)Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, pragniemy, żebyś

Nasze siostry w różny sposób angażują się w działalność apostolską przy parafiach, w których posługują