IMG_4523-min

WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA

WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA

Papież Franciszek 2 lutego 2021 ustanowił wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. W dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów napisano, że «w domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni Marty, Marii i Łazarza, i dlatego Ewangelia wg św. Jana stwierdza, że On ich kochał». Następnie dodaje: «Marta hojnie udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się posłusznie w Jego słowa, a Łazarz natychmiast wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć».

Dla sióstr wspomnienie to jest Świętem Patronalnym i okazją do przyjrzenia się naszym wspólnotom, do zaproszenia Rodzeństwa, aby budowało z nami wspólnoty przyjaźni i miłości.

WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA Święta Patronalne

Dom Rodzeństwa z Betanii dla Chrystusa symbolizował dom przyjaźni, pocieszenia i odpoczynku. Jezus odnalazł tam miłość czystą i wierną. Wnosząc swoją obecność i pragnienie przyjaźni, chciał On zadomowić się w Betanii na zawsze.

Rodzeństwo uczy nas przyjmowania Jezusa, oczekiwania na Jego przyjście, pragnienia Jego obecności i obdarowywania Boga. Dom mojego serca, ma być domem Boga.

Dziękujemy Ci Panie, za przykład życia Marty, Marii i Łazarz, poprzez który uczysz nas troski o dobre relacje, o tworzenie przestrzeni spotkania Ciebie i bliźniego. Prosimy Cię, aby Betańskie Rodzeństwo było dla nas wzorem tworzenia Betanii (miejsc przyjęcie bliźniego, pokochania go i obdarowania) wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Obyś Ty sam Boże był w naszych betańskich wspólnotach Panem przyjętym, kochanym i ugoszczonym.

WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA Święta Patronalne

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)