DSC_0483-min

WYBRAŁYŚMY JEZUSA – powołanie

WYBRAŁYŚMY JEZUSA – powołanie

Droga powołania jest pięknym darem,

który otrzymujemy od Boga. Szukając śladów obecności Bożej w naszym życiu wsłuchujemy się w cichy i delikatny głos, który nam podpowiada w jakim rytmie bije nasze serce, za czym tęskni, do czego dąży. W tym wsłuchiwaniu sprzyja nam cisza i piękno natury. 

Siostry nowicjuszki i postulantki już dokonały własnego wyboru i rozpoczęły piękną przygodę z Jezusem. Dzisiaj stają przed kolejnym etapem swojej drogi powołania. S. Weronika kończy swoją nowicjacką formację i 4 lipca złoży pierwsze śluby zakonne. s. Elżbieta 3 lipca otrzyma habit, biały welon i będzie kontynuować drugi rok nowicjatu. Natomiast siostry postulantki 26 czerwca wstąpią do nowicjatu kanonicznego i otrzymają sukienki – pierwszy strój zakonny. Towarzyszką w tych ważnych dla sióstr chwilach jest Ewelina, nasza aspirantka, która także z ochoczym sercem przygotowuje się do wstąpienia do postulatu.

W ostatnim czasie siostry wybrały się w małą podróż do Matki Bożej do Wąwolnicy, aby w dalszym ciągu prosić Ją, by była ich przewodniczką w drodze do nieba i w walce o zażyłą i głęboką więź z Jezusem.

Ojciec Założyciel, ks. Józef Małysiak, zawsze jako wzór życia konsekrowanego stawiał Maryję:

Patrzcie na przykład Matki Najświętszej, skupionej, milczącej i zatopionej zawsze w Bogu. Niech Matka Łaski Bożej da Wam Siostrunie tę łaskę, byście zawsze były skupione i milczące.

ks. Józef Małysiak

Prosimy także o modlitwę w intencji naszych sióstr, które dojrzewają do pełnego oddania siebie Bogu poprzez konsekrację.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)