WhatsApp-Image-2024-03-11-at-11.27.47

OBCHODY JUBILEUSZU URODZIN OJCA ZAŁOŻYCIELA

OBCHODY JUBILEUSZU URODZIN OJCA ZAŁOŻYCIELA

W poniedziałek 11 marca 2024 roku obchodziłyśmy Jubileusz 140. rocznicy Urodzin ks. Józefa Małysiaka, założyciela naszego Zgromadzenia. Siostry w naszych domach i placówkach zorganizowały obchody z tej okazji.

Jubileusz w Świdniku

W tygodniu poprzedzającym Jubileusz s. Konstancja przeprowadziła w szkole katechezy związane z osobą o. Założyciela dla klas V. Uczniowie obejrzeli prezentację i otrzymali krótki życiorys. Lekcję zwieńczył sprawdzian wiedzy poprzez aplikację Kahoot!. Dzieci bardzo chętnie w ten sposób sprawdzają swoją wiedzę. I tym razem z wielkim entuzjazmem brali udział w grze!

Natomiast w niedzielę, w przeddzień Urodzin Sługi Bożego ks. Józefa Małysiaka s. Salezja w czasie Mszy Świętych opowiadała zgromadzonym parafianom o o. Założycielu i obchodzonej rocznicy. Po Mszach siostry rozdawały własnoręcznie wykonane pamiątkowe zakładki oraz inne materiały informacyjne. Ponadto modlitwa wiernych czytana podczas Eucharystii (przez całą niedzielę) zawierała dodatkowe wezwanie modlitewne, wyrażające wdzięczność za życie i dzieło ks. Małysiaka a także prośbę o pomoc w prowadzeniu procesu beatyfikacyjnego.

Uroczystość w Gdańsku

W dniu 10 marca o godz. 16:30 w Domu Modlitwy za Kapłanów w Gdańsku Wrzeszczu była celebrowana przez o. Tomasza Janka OFMConv Msza Święta z okazji 140. rocznicy urodzin ks. Józefa Małysiaka. W Mszy Świętej uczestniczyły siostry ze wspólnoty tego domu, siostry z Parafii pw. św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu oraz siostry postulantki wraz z siostrą mistrzynią z domu formacyjnego, które przeżywają w tym czasie swoje rekolekcje. Po uroczystej Mszy Świętej siostry wraz z gośćmi udali się do refektarza na wspólną agapę.

Świętowanie w Lublinie

Siostry posługujące przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie dnia 11 marca razem z parafianami uczestniczyły w Mszy Świętej dziękczynnej za dar życia i powołania o. Małysiaka. Siostry na stolikach rozłożyły obrazki z modlitwą za wstawiennictwem o. Założyciela oraz perełki z jego myślami, aby inspirowały ludzi do życia świętego i oddanego Bogu.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)