IMG_20231007_152744

DZIEŃ SKUPIENIA “ZORIENTUJ SIĘ”

DZIEŃ SKUPIENIA “ZORIENTUJ SIĘ”

W sobotę, 7 października, w piękny dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, młodzież z Lublina i okolic przeżywała swój dzień skupienia pt. “Zorientuj się!” w domu sióstr w Lublinie.

Co działo się w trakcie dnia i jakie treści przepełniały skupienie? W słowie zorientuj się, jest słowo “ORIENT”, które oznacza “wschód”. Dla chrześcijanina punktem odniesienia i celem, jest Jezus – Wschodzące Słońce, wobec którego staraliśmy się przekierować i zorientować nasze serca. Wierzymy, że tego dnia towarzyszyła nam w szczególny sposób Maryja.

Odpoczywaliśmy u stóp Jezusa podczas Adoracji, medytując nad Jego słowem, nad Jego uniżeniem się i wywyższeniem, które jednocześnie i nas wynosi do chwały nieba. Schodzi do naszych ciemności i wynosi w górę.

Punktem kończącym dzień była wspólna Eucharystia, która zawsze jest przestrzenią posłania, a tuż po niej podsumowaliśmy to dobro, które Bóg w trakcie tego dnia czynił w naszych sercach. Żywimy ogromną wdzięczność za hojność Boga, która nas przerasta. Wdzięczność żywimy także za kapłanów i obecnego tego dnia ks. Krzysztofa, który prowadził nas duchowo i wskazywał na Chrystusa – Wschodzące Słońce – naszą nadzieję w ciemnościach, które przeżywamy.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)