IMG-20230911-WA0015

ROZPOCZĘCIE BETAŃSKIEGO POSTULATU

ROZPOCZĘCIE BETAŃSKIEGO POSTULATU

W Kazimierzu Dolnym 11 września o godz. 17 wspólnota sióstr przeżywała Mszę Święta, której przewodniczył ks. Jan Rokosz MIC. Po Eucharystii nastąpił obrzęd wstąpienia do postulatu, do którego zostały przyjęte: Martyna, Justyna i Julia. Ks. Jan poświęcił krzyżyki (TAU) oraz książeczki “O naśladowaniu Chrystusa”, które wręczyła postulantkom Matka Generalna.

Zanim jednak nastąpił obrzęd ks. Jan skierował kilka słów do dziewcząt. Mówił, o tym, że są świadkami także dla nas przez to, że odczytały znaki, usłyszały głos Boga i poszły za Jego miłością zostawiając świat, w którym żyły. Oraz że to swoje “tak” będą musiały jeszcze wielokrotnie powtarzać w swoim, życiu i potwierdzać ten wybór

Następnie siostry udały się na wspólną kolację, jako ciąg dalszy z przeżywanej radości wstąpienia Martyny, Justyny i Julii do postulatu, a po kolacji udały się jeszcze na lody, tym samym przedłużając czas świętowania obecności postulantek i ich powołania, które w dalszym ciągu będą rozeznawać i przyglądać się mu, przebywając w Betanii.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)