IMG_20230820_122006_1

SMAL 2023

SMAL 2023

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbyło się po raz 11 w Garbowie koło Lublina. SMAL trwał o 16 do 20 sierpnia 2023r. Do Garbowa przyjechało ponad 900 młodych osób, aby spotkać Chrystusa, poznawać Go, słuchać i wielbić. Do towarzyszenia młodym w przeżywaniu tego czasu i pełnienia funkcji animatora w spotkaniach pojechała także s. Daria. Tematem tegorocznego spotkania młodych było hasło “Echo serca”. Podczas 5 dni młodzi słuchali konferencji ks. Kamila Duszka, który przybliżał temat poznawania swojego serca, jego biedy, w kontraście do Serca Jezusa i Jego pełni. W sobotę odbyły się różnego rodzaju warsztaty (np. z medytacji ignacjańskiej, z budowania własnej wartości, z rozeznawania swojego powołania, z tworzenia makramy), w których ochoczo młodzież wzięła udział. Każdego dnia wszyscy gromadzili się w kościele na Eucharystii, mogli adorować Najświętsze Ciało Chrystusa, ponieważ podczas całego SMAL-u od rana do wieczora było wystawienie Najświętszego Sakramentu. Takie wydarzenia sprzyjają także poznawaniu wielu ciekawych i pięknych ludzi, z którymi później nawiązywać się mogą budujące przyjaźnie. Podczas sobotniego wieczoru odbyły się koncerty zespołu Małe TGD oraz TAU.

Niezwykłym doświadczeniem była również obecność bp. Adama Baba, który towarzyszył młodzieży przez całe 5 dni. Młodzi mogli swobodnie podchodzić do biskupa Adama i rozmawiać z nim na temat wiary i nie tylko.

Bogu niech będą dzięki za organizatorów, którzy wypełnieni miłością do Kościoła i młodzieży tworzą Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej i walczą swoją ofiarną posługą o to, by młodzi byli napełnieni Chrystusem i wiarą.

Zachęcamy młodych do udziału i tworzenia SMAL-u już w kolejnym roku 2024.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)