IMG-20230622-WA0001

DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR KOMUNII ŚWIĘTEJ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR KOMUNII ŚWIĘTEJ

Drugiego czerwca 2023 na zakończenie Białego Tygodnia s. Augustyna wraz z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zorganizowali wspólną agape, były tort i ciasto, czyli słodkości, które dzieci bardzo lubią ( i nie tylko dzieci).

Natomiast w dniach 17-18.06.2023 uczestniczyli w pielgrzymce do Wadowic- Kalwarii Zebrzydowskiej – Częstochowy, jako dziękczynienie za Pierwszą Komunię Świętą. Na Mszy św. przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze dzieci wpatrując się w oczy Maryi dziękowały i słuchały przesłania jakie ma dla nich Maryja. Niektóre wypowiedzi dzieci były bardzo ewangelizujące dla dorosłych, np. „Żeby słuchać woli Bożej”.
Po Eucharystii uczestniczyli w koncercie “Armia Dzieci”, był to czas na odpoczynek i coś dla ciała.
Pielgrzymowanie rozpoczęli od Wadowic i zwiedzania Domu Jana Pawła II, następnie Eucharystia u Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam powierzyły się dzieci i rodzice opiece Matki Bożej.
Wszyscy wrócili do domu mocni duchem i zrelaksowani ciałem, wdzięczni Bogu za dar Jego Żywej obecności w otaczającym nas świecie i drugim człowieku.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)