IMG_1940

OBŁÓCZYNY S. LAURY

OBŁÓCZYNY S. LAURY

W święto patronalne naszego Zgromadzenia – Matki Łaski Bożej – przeżywałyśmy dodatkową radość. Nowicjuszka s. Laura, po ukończeniu nowicjatu kanonicznego, przyjęła strój zakonny i tym samym rozpoczęła nowicjat apostolski. W tym wielkim wydarzeniu towarzyszyła jej rodzina, bliscy i siostry ze wspólnoty. Mszy Świętej przewodniczył ks. kapelan Andrzej Małek.

Obłóczyny to bardzo ważny etap w formacji początkowej młodych powołań. Jak powiedział ks. kapelan Andrzej, przyjęcie habitu i welonu sprawia, że przestaje się być kimś anonimowym w tłumie. Od tej chwili ludzie patrzą inaczej – jedni będą się zachwycać, inni będą wyrażać zdziwienie, a jeszcze inni wprost wyśmieją podjętą decyzję. Jednak dla każdej z tych reakcji można znaleźć wspólny mianownik – habit zawsze wskazuje na Jezusa. Chcąc nie chcąc, czując radość czy gniew, zrodzi się w sercu myśl o Bogu. Pytanie, czy owa myśl będzie miała szansę, by zakiełkować?

Życzymy s. Laurze i wszystkim naszym młodym siostrom, by były odważne w odkrywaniu, kim Jezus chce je mieć dla świata. Niech radość i entuzjazm, który w sobie mają, niosą tam, gdzie już dawno zapomniano, czym jest nadzieja. Wytrwania, kochane Siostry! Niech Maryja wyprasza Wam łaskę wierności!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)