IMG_1627

REKOLEKCJE ZAKONNE W CZĘSTOCHOWIE

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

REKOLEKCJE ZAKONNE W CZĘSTOCHOWIE

W Częstochowie zakończyła się druga seria rekolekcji zakonnych dla sióstr betanek.

Rekolekcje trwały od 11 do 15 kwietnia. Nauki rekolekcyjne głosił i posługę sakramentalną pełnił ks. Andrzej Małek SCJ – ksiądz kapelan kazimierskiej wspólnoty. Zaprosił on rekolektantki do odnowienia swojego spojrzenia na życie zakonne przez postawienie sobie bardzo ważnych pytań, które na celu miały skonfrontować ideał życia zakonnego z rzeczywistością, której zagrażać może automatyzm życia i brak wewnętrznej dyspozycji, aby dać kierować się Duchowi Świętemu. Kapłan w swych konferencjach także podkreślał znaczenie ciszy w naszym zakonnym życiu i o istocie wprowadzania jej w świat, który jest tak bardzo jej głodny dziś.

Ostatniego dnia rekolekcji tj. 15 kwietnia podczas Uroczystej Eucharystii siostry dziękowały Bogu za dar powołania s. Marietty i s. Anicety, które świętowały Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Na zakończenie Eucharystii siostry otrzymały błogosławieństwo krzyżem misyjnym o. Założyciela – Sługi Bożego ks. Józefa Małysiaka.

Po Mszy siostry złożyły życzenia Jubilatkom oraz podziękowały ks. Andrzejowi, Matce Generalnej i siostrom ze wspólnoty w Częstochowie za ich posługę w trakcie rekolekcji.

Oby owoce rekolekcji na długo gościły w codzienności i w sercach naszych sióstr! A także tych, z którymi siostry się spotkają!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)