IMG_1219

OBŁÓCZYNY S. JULII

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

OBŁÓCZYNY S. JULII

Wielką radość przeżywało nasze Zgromadzenie w ostatnią niedzielę 19 lutego. Otóż nowicjuszka – s. Julia – przyjęła strój zakonny i stała się widocznym świadectwem przynależności do Jezusa. Na uroczystość przybyli rodzice s. Julii oraz młodsi bracia. Do wspólnej radości dołączyły także siostry betanki z okolicznych placówek.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Kapelan Andrzej Małek, a homilię wygłosił ks. Mirosław Bielecki, który zachęcił s. Julię, ale i wszystkich obecnych, do stałej troski o własne dojrzewanie. Mówił on o tym, że można być na zewnątrz ułożonym, bezbłędnym, ale cóż po tej perfekcji, jeśli w środku człowiek jest niedojrzały i pełen udawania. Dlatego szczególnie dla nas, sióstr, ważne jest to, by nie zatrzymywać się na zewnętrznych znakach, jak noszenie habitu i uważać, że to już wystarczy, by głosić Jezusa. Mamy jeszcze dbać o nasze wnętrze, by ono świadczyło o naszej ufności w moc i obecność Chrystusa.

Po uroczystym obiedzie s. Julia wraz z rodziną wyruszyła w drogę do domu rodzinnego. A Betania z niecierpliwością czeka na jej powrót, by nacieszyć się nowoobłóczoną. Niech Jezus błogosławi s. Julii na nowym etapie formacji, jakim jest nowicjat apostolski.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W dniach 20-25.03  siostry postulantki przeżywały czas swoich rekolekcji w naszym Domu Modlitwy za kapłanów

Gwarno i radośnie zrobiło się w kazimierskiej Betanii w miniony weekend. A wszystko za sprawą

Dziś o godz. 6:00 rozpoczęłyśmy Kwartalny Dzień Pokuty, kiedy to do jutra do godz. 6:00

error: Treści są chronione, przepraszamy :)