IMG_1219

OBŁÓCZYNY S. JULII

OBŁÓCZYNY S. JULII

Wielką radość przeżywało nasze Zgromadzenie w ostatnią niedzielę 19 lutego. Otóż nowicjuszka – s. Julia – przyjęła strój zakonny i stała się widocznym świadectwem przynależności do Jezusa. Na uroczystość przybyli rodzice s. Julii oraz młodsi bracia. Do wspólnej radości dołączyły także siostry betanki z okolicznych placówek.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Kapelan Andrzej Małek, a homilię wygłosił ks. Mirosław Bielecki, który zachęcił s. Julię, ale i wszystkich obecnych, do stałej troski o własne dojrzewanie. Mówił on o tym, że można być na zewnątrz ułożonym, bezbłędnym, ale cóż po tej perfekcji, jeśli w środku człowiek jest niedojrzały i pełen udawania. Dlatego szczególnie dla nas, sióstr, ważne jest to, by nie zatrzymywać się na zewnętrznych znakach, jak noszenie habitu i uważać, że to już wystarczy, by głosić Jezusa. Mamy jeszcze dbać o nasze wnętrze, by ono świadczyło o naszej ufności w moc i obecność Chrystusa.

Po uroczystym obiedzie s. Julia wraz z rodziną wyruszyła w drogę do domu rodzinnego. A Betania z niecierpliwością czeka na jej powrót, by nacieszyć się nowoobłóczoną. Niech Jezus błogosławi s. Julii na nowym etapie formacji, jakim jest nowicjat apostolski.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)