whatsapp-image-2022-11-05-at-13_optimized.34.10-2

WARSZTATY MUZYCZNO-FORMACYJNE

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

WARSZTATY MUZYCZNO-FORMACYJNE

Przy parafii Świętej Rodziny w Lublinie odbyły się warsztaty muzyczno-formacyjne dla dzieci ze scholi “Ave”, którą prowadzi s. Franciszka. Warsztaty rozpoczęliśmy od Mszy św. w której wzięli udział również rodzice i rodzeństwo członków naszej scholi. Podczas kazania ksiądz Grzegorz Krupa, opiekun scholi, przypomniał dzieciom, że stanowią wspólnotę i co to oznacza.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii udaliśmy się do salki katechetycznej, gdzie w każdy poniedziałek spotykamy się na próbach. Rozpoczęliśmy od integracji, aby lepiej się poznać. Następnie warsztaty wokalne poprowadziła P. Agata, która już długi czas towarzyszy scholi dziecięcej. Doskonaliliśmy swój śpiew, dykcję oraz oddech przy śpiewie. Poszerzyliśmy również nasz repertuar. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na posiłek i dalszą zabawę. Później ksiądz Grzegorz wygłosił dzieciom krótką pogadankę na temat wartości wspólnoty. Mówił też o tym, że naszym głównym celem jest uwielbianie Pana Boga sercem, duszą i ciałem i jak powinniśmy angażować się w nasz śpiew i lepiej przeżywać Eucharystię. Na koniec nastąpiło krótkie dzielenie naszymi wrażeniami. To był bardzo owocny czas, który jeszcze bardziej przybliżył nas do Pana Boga i do siebie nawzajem.

s. Franciszka

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)