img_20220924_153933_optimized

REKOLEKCYJNO-WYPOCZYNKOWY CZAS W ZAKOPANEM

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

REKOLEKCYJNO-WYPOCZYNKOWY CZAS W ZAKOPANEM

Od 23 do 28 września trwał wyjazd do Zakopanego studentów i młodzieży pracującej z parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Pomysłodawcą tego wyjazdu i jego inicjatorem był ks. Michał Bijak, duszpasterz młodzieży, który zaprosił do tego wydarzenia siostry.

Podczas tych “wędrownych rekolekcji” nie zabrakło bogactwa dzielenia się nie tylko wiarą, ale także doświadczeniami życiowymi. Każdego dnia umacnialiśmy nasze więzi poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, a także poprzez rozmowy i towarzyszenie sobie na szlakach.

Słowo Boże, które było nam przewodnikiem w tych dniach, to symboliczna historia Izraela z księgi Ezechiela z rozdziału 16. Hasło naszego czasu to: Rośnij i żyj. Tego pragnie dla nas Bóg, a ten wzrost i życie otrzymujemy poprzez wspólnotę, czego doświadczyliśmy podczas rekolekcji.

Ostatnim punktem wyjazdu był czas spędzony w Łagiewnikach w Krakowie, gdzie przybliżaliśmy się do Bożego Miłosierdzia i postaci św. s. Faustyny.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)