20220904_135036

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ

W wielu miejscach w Polsce początek września to czas pieszych pielgrzymek do regionalnych sanktuariów maryjnych.

W minioną sobotę (3 września) w pieszej Pielgrzymce do Wąwolnicy w 44 rocznicę Koronacji Matki Bożej Kębelskiej, wzięły udział nasze siostry z Lublina z Sanktuarium Świętej Rodziny. Towarzyszyli im pątnicy z parafii Św. Jana Pawla II i z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konopnicy. U stóp Maryi, na placu Sanktuarium, wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w wieczornej Mszy Świętej ciesząc się bliskością Chrystusa. Tego dnia w pielgrzymkę do Wąwolnicy udały się także siostry z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku.

Po Mszy Świętej w tym samym miejscu odbył się koncert pod przewodnictwem ks. Jakuba Bartczaka, którego przekaz skierowany był do młodzieży uczestniczącej w wydarzeniu “Wąwolnica Młodych”.

Również w niedzielę, 4 września, wyruszyła pielgrzymka tym razem z Kazimierza Dolnego do Pani Kębelskiej w Wąwolnicy. Siostry nowicjuszki wraz z kandydatką Wiktorią oraz s. Kasią dzielnie wędrowały, włączając się w śpiew czy prowadzenie modlitw. O godz. 12.00 w Wąwolnicy odbyła się uroczysta Eucharystia dla wszystkich pielgrzymów, którą sprawował ks. abp Stanisław Budzik.

Pełne wrażeń, a przede wszystkim napełnione duchowo, siostry wróciły do Kazimierza, by z nowymi siłami przeżywać daną im codzienność.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)