285183685_596699791579598_843525232287636890_n_optimized

LEDNICA 2000

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

LEDNICA 2000

W sobotę rano 4 czerwca s. Joanna wraz z ks. Szymonem, ks. Rafałem i ks. Piotrem oraz z młodzieżą z Gdańska, Gdyni i okolic wyruszyli na XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało ,,Na krańce świata”.

Na lednickich polach był czas na wspólną modlitwę, śpiewy, tance, ale też czas na świadectwa, konferencje i integrację z obecną tam młodzieżą. O godz. 17 było oficjalne otwarcie spotkania przez Prymasa Polski, który szczególnie zwrócił uwagę na obecną tam młodzież ukraińską. Wszyscy razem modlili się o pokój na Ukrainie.

O godz. 20 rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Prymas Polski, homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś, który wyjaśnił co to znaczy ,,iść na krańce świata,” i co to znaczy tworzyć wspólnotę. Arcybiskup podkreślił, że współcześnie nie chodzi w tym określeniu o krańce geograficzne: „Może te krańce świata są odległe o 2 metry. To ci, których uważamy za sobie obcych, a którzy są tuż za drzwiami – powiedział.” Odwołał się do doświadczenia, tego że nieraz najtrudniej być blisko tych, którzy są pośród nas – w domu, w rodzinie, wspólnocie: „niby jesteśmy blisko, a mamy doświadczenie wielkiej odległości między nami”. Krańce świata naprawdę znaczą coś więcej niż odległość na mapie.

Po Mszy zostało odtworzone na telebimie słowo skierowane przez papieża Franciszka do młodzieży zgromadzonej na Lednicy. Spotkanie zakończyło się o północy aktem wyboru Chrystusa i symbolicznym przejściem przez bramę rybę.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS
serce jezusa

Obchodzona dziś w Kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek po oktawie

We wtorek, 21 czerwca schola dziecięca „Ave” z parafii Świętej Rodziny w Lublinie przeżyła ostatnie

WYCIECZKA DO ZOO

Dnia 18 czerwca dzieci ze wspólnoty „Iskierki Miłosierdzia”, działającej przy parafii NMP Matki Kościoła w