img_5622_optimized

REKOLEKCJE ZAKONNE I JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

REKOLEKCJE ZAKONNE I JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW

W dniach 22-26 kwietnia odbyła się II seria rekolekcji zakonnych, prowadzonych przez ks. Tomasza – marianina. Tematem tego czasu było życie konsekrowane, które zakorzenione jest w sakramencie Chrztu Świętego – z niego czerpiemy dar naszej tożsamości, dar Bożego synostwa, które dziedziczymy.

W życiu zakonnym idziemy z Chrystusem i to On zaprasza nas do bycia z Nim w każdej chwili dnia – do Niego należymy i Jemu poddajemy się ufnie, z radością poszukując Jego woli. Dlatego to Chrystus jest tym, który nas przemienia, który upodabnia nas do Siebie – dzieje się to Jego mocą, nie naszą.

Ks. Tomasz podkreślał jak ważne jest życie liturgią, życie Słowem Bożym, które Kościół daje nam na każdy dzień w swej mądrości. Eucharystia, która jest fundamentem naszej konsekracji łączy nasze życie z życiem i ofiarą Chrystusa, kończy się słowami “Ite Missa est” (Idźcie, ofiara jest) oznaczającymi posłanie do życia, gdzie ofiara EST, czyli TRWA dalej, mając przedłużenie w naszym życiu, w naszej codzienności. “Idźcie, jest misja do wypełnienia.”

Ostatniego dnia rekolekcji tj. 26 kwietnia podczas Uroczystej Eucharystii siostry dziękowały Bogu za dar powołania s. Goretty, która świętowała Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Ks. Tomasz w trakcie kazania mówił, że życie z Chrystusem w zakonie jest wtedy piękne, gdy wsłuchujemy się w Słowo Boże, żyjąc Nim, oddając siebie Bogu i bliźnim, czego pięknym przykładem był przeżywany tego dnia Jubileusz s. Goretty.

Po Eucharystii siostry złożyły życzenia Jubilatce oraz podziękowały ks. Tomaszowi i siostrom ze wspólnoty w Częstochowie za ich posługę w trakcie rekolekcji.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W ostatnim czasie siostry ze wspólnoty przy parafii ojców jezuitów w Gdańsku prowadziły świąteczny kiermasz

9 grudnia, tj. w sobotę, w Lublinie odbył się dzień skupienia pt. “Powiem Ci wszystko

Ewangelia (Mk 1, 1-8) Prostujcie ścieżki dla Pana Słowa Ewangelii według Świętego Marka Początek Ewangelii

error: Treści są chronione, przepraszamy :)