20211024_154637_optimized (2)

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Kościół obchodzi dziś Uroczystość Świętego Józefa, a my wyrażamy Bogu wdzięczność za opiekę św. Józefa nad naszym Zgromadzeniem. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest naszym patronem, a jego opieka jest wielka, jak mawiał ks. Józef Małysiak – nasz Ojciec Założyciel.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Ojciec stawiał siostrom betankom za przykład życie św. Józefa i jego pracę, abyśmy w życiu duchowym nie ustępowały, lecz gorliwie i z uparciem dążyły do ogromnej bliskości z Jezusem. W oczach ks. Małysiaka św. Józef był mężem modlitwy i pracy, a my jako siostry mamy w przyjacielskiej bliskości ze św. Józefem uczyć się od niego tak wielu cnót.

“Więc pracujcie, drogie Siostrzyczki moje, nad duszami i sercami Waszymi. Zdobywajcie cnotę pokory i miłości, zdobywajcie cnoty w służbie Bożej konieczne: ubóstwo, czystość i posłuszeństwo. Niech Wam w tym pomaga Patron nasz i Opiekun życia wewnętrznego  –  św. Józef !”

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

“Gdy spojrzymy na wielką i świętą postać Opiekuna Pana Jezusa, to nie wiemy, co wpierw w nim podziwiać; czy anielską cnotę, że został oblubieńcem Najświętszej Dziewicy, czy wyniesienie Go na Opiekuna Jezusa Chrystusa, czy pokorę i cichość, czy oddanie się Bogu i pracowitość, czy inną jaką cnotę ? Wszak wszystkie posiadał i to w wysokim stopniu.
Myślę, że bardzo dobrze będzie zwrócić uwagę na skupienie i milczenie św. Józefa. Św. Józef był mężem modlitwy i pracy, a jako taki, żył zawsze w ciągłym skupieniu duszy i milczeniu.
I my drogie Siostrzyczki, nie możemy ani ruszyć naprzód z życiem wewnętrznym bez skupienia duszy i milczenia. W pracach naszych ciągłych i nieprzerwanych, by czasu niepotrzebnie nie tracić, musimy chwycić się skupienia i milczenia. Duch modlitwy będzie tylko wtenczas się rozwijał w Betanii, gdy Siostry nasze będą dokładnie skupione  i milczące. Powiedziałbym, że nawet pewnego rodzaju wytchnieniem dla nerwów i duszy jest właśnie umiłowanie i praktykowanie milczenia.
Niechże św. Józef, nasz ukochany Opiekun i wielki Patron będzie nam przykładem w milczeniu i skupieniu i niech nam tę łaskę u Jezusa wyprosi, byśmy cnotę skupienia i milczenia nad wszystko umiłowali i w życie codzienne wprowadzili!”

Z listu Ojca Założyciela do sióstr

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)