malysiak

TRZEBA BYĆ Z CHRYSTUSEM

TRZEBA BYĆ Z CHRYSTUSEM

Sługa Boży ks. Józef Małysiak urodził się 11.03.1884 r., dzisiaj więc przypada 138. rocznica przyjścia na świat naszego Ojca Założyciela.

Z tej okazji dzielimy się kolejnymi refleksjami naszego Ojca, tym razem dotyczącymi przeżywania pokus. Nie tak dawno rozpoczął się Wielki Post, wraz z nim wszelkie postanowienia, aby ćwiczyć swoją dusze i ciało, aby należało do Pana, każde takie postanowienie to walka, aby w nim wytrwać.

“W pokusach i walkach wewnętrznych, aby nieprzyjaciół zbawienia zwyciężyć – czy oni są zewnętrzni, czy wewnętrzni – trzeba koniecznie być z Chrystusem, mieć pomoc od Niego, trzeba żyć Chrystusem!

Św. Piotr raz tylko uległ pokusie, ale potem już wszystko przezwyciężył, gdyż zrozumiał Chrystusa Pana i żył Chrystusem. Św. Paweł pokonał „bodziec ciała”, tak bardzo go zawstydzający, przy jego zachwytach na modlitwie i przy pracach apostolskich, gdyż łaskę, wystarczającą do zwycięstwa, wziął od Chrystusa, gdyż „żył Chrystusem”. – Nie trzeba nam Świętych brać z obrazka, ale z życia. I oni mieli swoje pokusy. Ale każdy z nich zwyciężył pożądliwości, zwyciężył zmysłowość, pokonał namiętności, nie dał się namówić do złego, gdyż pamiętał o Jezusie Chrystusie, gdyż „żył Chrystusem”.”

Niech pamięć o Zbawicielu i Jego krzyżowej drodze i męce towarzyszy nam w naszej codzienności.

trzeba żyć z chrystusem
ks. Józef Małysiak

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)