img_20220302_151023_optimized

CARITAS – POMOC UKRAINIE

CARITAS – POMOC UKRAINIE

W tym trudnym i bolesnym czasie, kiedy za naszą wschodnią granicą widzimy: śmierć, walkę, cierpienie, spustoszenie i straty, które niesie nienawiść objawiająca się w wojnie, w naszym kraju nastąpiła eksplozja braterskości, która niesie miłość i pomocną dłoń.

Ogromna liczba fundacji, stowarzyszeń, organizacji gromadzi dary, które tak hojnie składają Polacy (i nie tylko), potrzebne dla naszych braci z Ukrainy. Gdzie się nie udamy, tam dostrzegamy różne zbiórki, które mają na celu nieść pomoc humanitarną – tych darów nie ma końca. To napełnia nasze serca ogromną nadzieją i wzruszeniem.

JAK MOŻEMY POMÓC W OBECNEJ SYTUACJI?

„Przede wszystkim zaś, ponieważ modlitwa, miłosierdzie i post są głównymi sposobami, dzięki którym Bóg może wkraczać w nasze życie i w życie świata. Są bronią ducha i to za ich pomocą w tym dniu modlitwy i postu za Ukrainę błagamy Boga o pokój, którego ludzie nie są w stanie zbudować o własnych siłach. Papież Franciszek

Modlitwa i post: Zdecydowanie nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, o mądrość dla rządzących tym Państwem, a także o nawrócenie Putina i wszystkich, którzy wspierają go w działaniach wojennych. Niech Boże miłosierdzie wylewa się na nasz świat.

Jałmużna: Podziel się dobrem, zakup dary, które znajdą się w transporcie humanitarnym. Każdego dnia poprzez media społecznościowe możemy śledzić, których produktów potrzeba najpilniej, aby uzupełnić zbiórkę na Ukrainę. Najczęściej są to: żywność długoterminowa, leki, opatrunki, ciepłe ubrania etc.

CARITAS - POMOC UKRAINIE Z życia Zgromadzenia

Wolontariat: Przy punktach zbiórek potrzebna jest pomoc wolontariuszy, którzy pomogą segregować dary, pakować i szykować do transportu na Ukrainę. Jednym z takich miejsc, gdzie każda para rąk jest potrzebna, są punkty Caritas, chociażby w Archidiecezji Lubelskiej, które w ostatnim czasie wspomagają także nasze siostry.

Caritas oznacza miłość gotową dawać siebie bliźnim. Bo jak mówi Słowo Boże:

«Caritas Christi urget nos» (2 Kor 5, 14)
“Miłość Chrystusa przynagla nas”

Wiara bez uczynków jest martwa, tak pisał św. Jakub – niech za naszymi słowami kierowanymi do bliźnich, czy do Boga na modlitwie idą nasze uczynki, które napędzone miłością Chrystusa do nas wspomogą tak wiele ofiar trwającej na Ukrainie wojny.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)