img_7229_optimized

REKOLEKCJE ZAKONNE I JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW

REKOLEKCJE ZAKONNE I JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW

PIERWSZA SERIA REKOLEKCJI ZAKONNYCH

W dniach 13-18 lutego br. w Kazimierzu Dolnym miała miejsce I seria  rekolekcji zakonnych, które poprzedził dzień formacji permanentnej.
Rekolekcje prowadził ks. Tomasz Sekulski MIC, rektor seminarium księży marianów, który w swoich konferencjach przybliżał siostrom przy pomocy sztuki znaczenie życia konsekrowanego w Kościele, przypominał o pięknie sakramentu Chrztu Świętego, którego przedłużeniem jest zakonna konsekracja. Nasze życie, konsekracja i charyzmat, wszystko jest darem od Boga, który należy po prostu przyjąć jak Maryja. Swoje nauczanie ks. Tomasz opierał o Słowo Boże i adhortację “Vita Consecrata”.

Na zakończenie tego czasu spotkania z Panem siostry otrzymały błogosławieństwo krzyżem misyjnym o. Założyciela – Sługi Bożego ks. Józefa Małysiaka.
Oby owoce tego czasu na długo gościły w codzienności i w sercach sióstr!

Jubileusz 50-lecia Ślubów Zakonnych s. Salezji

Na zakończenie I serii rekolekcji zakonnych została odprawiona uroczysta Eucharystia z okazji Jubileuszu 50-lecia ślubów zakonnych s. Salezji, która wobec zgromadzonej wspólnoty sióstr odnowiła swoje śluby zakonne.

Siostrze Jubilatce życzymy dużo Bożej mocy i radości w posługiwaniu dla Kościoła, wierności charyzmatowi Zgromadzenia oraz serca nieustannie gotowego na prowadzenie Ducha Świętego! Niech miłość i radość, którą wlał w nią Chrystus będzie udziałem tych wszystkich ludzi, do których Pan ją pośle.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)