bmwk182_optimized

23-LECIE BMWK

23-LECIE BMWK

Dziś BMWK obchodzi swoje 23 urodziny. Już tyle lat trwa misja, która zrzesza nasze siostry z tak wielką liczbą osób świeckich i duchowych w modlitwie za kapłanów. Jaki to cenny dar dla Kościoła! Dziś w Kazimierzu Dolnym sprawowana jest Eucharystia dziękczynna z tej okazji. Niech Bóg nadal prowadzi i rozwija to dzieło, abyśmy jeszcze gorliwiej otaczali modlitwą kapłanów.

Czym jest Betańska Misja Wspierania Kapłanów?

Jest misją skierowaną do wszystkich osób, które pragną modlić się za konkretnego kapłana przez całe swoje życie, stając się jego duchowym opiekunem. Wyrosła ona z charyzmatu wspólnoty jako  owoc adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji kapłanów.

Zadaniem Misji jest formacja ludzi świeckich do głębszego  poznania i zrozumienia daru kapłaństwa w Kościele, wypraszanie świętości życia dla kapłanów oraz dotarcie z modlitewnym wsparciem do każdego kapłana imiennie, aby ochraniać i wspierać jego posługę.

Dziś, po 23 latach, dzieło to jest ciągle żywe i jakże potrzebne w obecnych czasach, tak niszczących i ośmieszających obraz kapłaństwa. 

Modlitwą objętych jest  ok. 7750 kapłanów z całego świata. Najwięcej osób należących do Misji mieszka na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce. Misja jest także obecna poza granicami Polski: w Nowym Jorku, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, w Niemczech, Austrii, Francji i Szwecji a także Australii. 

W Kazimierzu Dolnym zostanie dziś odprawiona Msza Święta w intencji całego dzieła i wszystkich osób modlących się i kapłanów włączonych do Misji. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą z nami BMWK. Razem możemy walczyć o świętość kapłanów.

„Szatan uderza w pasterzy, by rozproszyć owce. Trwaj w Sercu Moim i módl się za nich, by ocaleli i by dzięki nim ocalało wielu.” Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej

Dołącz do BMWK i módl się z nami za kapłanów, módl się z nami, aby byli oni kapłanami prawdziwie bliskimi Bożemu Sercu.

Zgłoszenie możesz przesłać poprzez formularz obecny na stronie BWMK: https://www.bmwk.pl/zgloszenie-bmwk

23-LECIE BMWK Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)