img_6946_optimized

JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW ZAKONNYCH

JUBILEUSZ 50-LECIA ŚLUBÓW ZAKONNYCH

„Czego pragnęło serce moje Panie, dałeś mi.”

Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych obchodziła 4 grudnia s. Rafaela, która podczas Mszy Świętej w kościele pw. św. Kazimierza w Warszawie odnowiła swoje przyrzeczenia zakonne.

W tej pięknej Uroczystości towarzyszyły s. Rafaeli nasze siostry oraz księża ze Zgromadzenia Zmartwychwstańców, w których parafii siostra posługuje. Jubileusz rozpoczął się o godz 11-tej Eucharystią, podczas której wspólnie zanosiliśmy do Boga wraz z s. Rafaelą dziękczynienie za dar jej konsekracji. Mszy Świętej przewodniczył ks. Krzysztof Swół CR – przełożony prowincjalny, kazanie wygłosił ks. Janusz Dyl CR – przełożony wspólnoty warszawskiej, obecny był także ks. proboszcz Radosław Glimasiński CR – który z radością przywitał obecne siostry betanki oraz samą siostrę jubilatkę.

Po zakończonej Mszy Świętej był czas na życzenia i podziękowania kierowane przez Matkę Generalną oraz kapłanów wobec s. Rafaeli za jej wierną i pełną oddania posługę. Następnie obecne siostry wraz z kapłanami zgromadzili się na wspólnym posiłku i dalszym świętowaniu 50-lecia ślubów zakonnych naszej siostry.

Dziękujemy Bogu za dar s. Rafaeli, za jej życie i oddanie Bogu i bliźnim, dziękujemy Bogu za dary, jakimi obdarzył naszą siostrę i uzdolnił do misji, jaką włożył w jej serce. Niech każdy przeżyty dzień jej konsekracji będzie pięknym kwiatem przed Bożym tronem.

Prośmy Najświętsze Serce Jezusa o potrzebne łaski na kolejne lata służby w Kościele. Niech s. Rafaela zawsze młoda miłością do Jezusa zanosi Go wszędzie tam, gdzie Bóg zamierzy skierować jej kroki.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)