pexels-tuca-bianca-360177

ADWENT – CZAS OCZEKIWANIA

ADWENT – CZAS OCZEKIWANIA

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa: 

Nasze życie staje się piękne i szczęśliwe, gdy czekamy na kogoś drogiego i ważnego dla nas. Niech ten Adwent pomoże Wam przekształcić nadzieję w pewność, że Ten, na którego czekamy, kocha nas i nigdy nas nie opuszcza. Z serca Wam błogosławię!“

Bóg zawsze pierwszy poszukuje człowieka, pierwszy deklaruje swoją bliskość, adwent jest dla nas okazją, abyśmy z jeszcze większą wiarą i miłością poszukiwali Boga, oczekiwali Jego przyjścia.

Papież Franciszek daje nam cenne klucze dobrego przeżycia adwentu, są nimi: bliskość Boga i nasze czuwanie. Poznawajmy więc Boga, w Jego bliskości, wołajmy “Panie bądź jeszcze bliżej mnie”, uwierzmy, że jedyną granicą pomiędzy nami jest nasza wola, która może powiedzieć Bogu “nie potrzebuję Ciebie”. Bóg nie osacza, On tylko Siebie proponuje.. JESTEM.

Papież Franciszek proponuje: “Niech w naszych ustach zabrzmią słowa typowego wezwania adwentowego: „Przyjdź, Panie Jezu” (Ap 22, 20). Możemy je wypowiedzieć na początku każdego dnia i powtarzać często, przed spotkaniami, nauką, pracą i decyzjami, które trzeba podjąć, w chwilach ważnych i w momentach próby: Przyjdź, Panie Jezu.”

Czuwać tzn. oczekiwać. Oczekiwać to żyć w nadziei. Oczekiwać to żyć stale w gotowości na spotkanie, to nie ulec letniości, obojętności. Kształtujmy więc w sobie ducha modlitwy, aby w naszym życiu panowało światło Chrystusa.

Niech czas tegorocznego Adwentu zaowocuje jeszcze większą naszą zażyłością z Bogiem i umiłowaniem drugiego człowieka, przez którego Pan stale przychodzi do nas.

Przyjdź Panie Jezu, potrzebujemy Ciebie! Przyjdź blisko nas! Ty jesteś światłem: przebudź nas ze snu miernoty, zbudź nas z mroku obojętności. Przyjdź, Panie Jezu, spraw, aby nasze roztargnione serca stały się czujne: spraw, abyśmy poczuli pragnienie modlitwy i potrzebę miłowania.

ADWENT - CZAS OCZEKIWANIA Życie Kościoła

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)