IMG_3418-min

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej jak i przebłagalnej. Dla sióstr betanek ten dzień jest czasem szczególnego odkrywania Jezusa w kapłanach i trwania przed Najświętszym Sakramentem w ich intencjach i jakby w „ich imieniu”.

Msza Święta w intencji BMWK oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj w Kazimierzu Dolnym w naszej wspólnocie została odprawiona Msza Święta za zmarłych kapłanów oraz członków BMWK prosząc dla nich o dar życia wiecznego. W naszych domach zakonnych trwa nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów. Możesz przysłać do nas intencję za kapłana – który teraz potrzebuje naszej modlitwy.

Intencje można dołączać tutaj: https://www.bmwk.pl/formularz-intencji/intencje-modlitewne-za-kaplanow/1179

Możesz także dołączyć do misji jaką jest BMWK i objąć duchową opieką kapłana: https://www.bmwk.pl/zgloszenie-bmwk
Misja ta polega na codziennej modlitwie do Ducha Świętego za konkretnego kapłana i do Matki Bożej za całe duchowieństwo. Tak niewiele – a tak wiele w oczach Bożych.

Co Ojciec Założyciel mówił siostrom o kapłanach i kapłaństwie?

„Dla niektórych ludzi, mówi św. Tomasz, życie to polowanie, dla innych jest to ćwiczenie się w sztuce wojennej, dla jeszcze innych życie to praca naukowa, dla prawdziwego chrześcijanina zaś życie to Chrystus. Chrystus jest przedmiotem jego wiary, jego myśli i pragnień, i jego miłości wewnętrznej i zewnętrznej [caritatis ffectivae et effectivae]. Prawdziwy chrześcijanin obcuje z Chrystusem i mówi do Niego: ”wyciśnij Panie, w mym sercu pieczęć żywej ku Tobie miłości”.

Ponieważ Siostry Betanki mają za zadanie w parafiach nie tylko usłużyć Kapłanom, lecz także pomóc im w swych modlitwach, dlatego też niech rozważają nieraz życie Pana Jezusa w kapłanie.

Matka Claret de la Touche w swej książce” Rekolekcje dla kapłanów” tak pisze: „Pan Jezus żyje również w kapłanie. Żyje w nim i działa mocą Swego wiecznego Kapłaństwa. A stąd wynika, że kapłan powinien ze czcią odnosić się do siebie samego. O, jakże zatem kapłan świadom swego szczęścia, gorliwie będzie się starał, by Jezusa, Boskiego Kapłana – ujawnić w sobie, we wszystkich swoich czynnościach”.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej

Dnia 23 listopada 2021 r. nasze postulantki wraz z ich mistrzynią s. Lidią w towarzystwie

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa:  „Nasze życie staje się piękne i