img_5678m_optimized

POWOŁANIE DO ŚWIĘTOŚCI

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

POWOŁANIE DO ŚWIĘTOŚCI

Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych – możemy dziś rozmyślać nad życiem tak wielu kobiet i mężczyzn, którzy całym swym sercem przylgnęli do Boga i swoją zwyczajną rzeczywistość przeżywali w sposób nadzwyczajny.

POWOŁANIE DO ŚWIĘTOŚCI Życie Kościoła

Czy pragniesz być święty/a?

To ważne pytanie, które wymaga poważnej odpowiedzi i poważnych, radykalnych decyzji w naszym życiu. Dlaczego tak często świętość wydaje nam się czymś odległym, dalekim i nieosiągalnym? Bo jak pisze papież Franciszek w Adhortacji Gaudete ex exsultate:

Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. Jesteś osobą konsekrowaną? Bądź świętym, żyjąc radośnie swoim darem. Jesteś żonaty albo jesteś mężatką? Bądź świętym, kochając i troszcząc się o męża lub żonę, jak Chrystus o Kościół. Jesteś pracownikiem? Bądź świętym wypełniając uczciwie i kompetentnie twoją pracę w służbie braciom. Jesteś rodzicem, babcią lub dziadkiem? Bądź świętym, cierpliwie ucząc dzieci naśladowania Jezusa. Sprawujesz władzę? Bądź świętym, walcząc o dobro wspólne i wyrzekając się swoich interesów osobistych[

Papież Franciszek porusza także problem lęku przed… byciem świętym, czyli przed sięganiem dalej i wyżej:

Nie lękaj się dążyć wyżej, dać się miłować i wyzwolić przez Boga. Nie bój się pozwolić, aby cię prowadził Duch Święty. Świętość nie czyni cię mniej ludzkim, ponieważ jest spotkaniem Twojej słabości z siłą łaski. W głębi, jak powiedział Leon Bloy w życiu „istnieje tylko jeden smutek, nie być świętym”

Przyjmijmy więc z radością nasze powołanie do świętości i z Bożą pomocą odpowiedzmy: „Tak, chcę być święty!”. Na tej drodze niech nam towarzyszą i wstawiają się za nami święci, niech ich życie pełne wiary dodaje nam otuchy i nadziei. Aby stać się świętymi – potrzebujemy siebie nawzajem.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 14 maja, wspólnota ojców Jezuitów z gdyńskiej infirmerii, wśród których posługują s. Patrycja

14 maja dziecięca schola „Ave” z parafii Świętej Rodziny w Lublinie udała się do Bukowej

Ewangelia (J 13, 31-33a. 34-35) Przykazanie nowe daję wam Słowa Ewangelii według Świętego Jana Po