IMG-20210912-WA0008

UROCZYSTOŚĆ BEATYFIKACJI KARD. WYSZYŃSKIEGO I MATKI CZACKIEJ

UROCZYSTOŚĆ BEATYFIKACJI KARD. WYSZYŃSKIEGO I MATKI CZACKIEJ

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 wrześnie o godz. 12 odbyły się uroczystości beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Marcello Semeraro. 

UROCZYSTOŚĆ BEATYFIKACJI KARD. WYSZYŃSKIEGO I MATKI CZACKIEJ Z życia Zgromadzenia

W tym pięknym i ważnym wydarzeniu uczestniczyły także nasze siostry. W osobach: matki Czackiej i kardynała Wyszyńskiego Kościół stawia przed nami świadectwa wiernego życia Ewangelią i miłowania bliźniego jak umiłował nas Chrystus – pomimo trudu i ponad tym trudem. Oboje błogosławionych w swym życiu stawiali miłość do Boga i bliźniego ponad wszystko.

Jedyną pobudką i jedyną racją wszystkich naszych myśli, słów i uczynków powinna być miłość czerpana bezustannie z Serca Jezusowego, a powracająca ku Niemu w aktach miłości i uczynkach miłosiernych, skierowanych ku Niemu poprzez bliźnich, w uczynkach miłosiernych, których pełne powinno być nasze życie.

Matka Elżbieta Czacka

Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości.

Kardynał Stefan Wyszyński

Cieszymy się nowymi błogosławionymi i dziękujmy Bogu za dar ich życia. Oby historia ich walki o miłość do Boga i człowieka, stała się także naszą. Idąc śladami świętych, miłując Boga przynosimy największą radość dla tych, którzy są wyniesieni na ołtarze.

Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków.

Jk 2, 17-18

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)