Swiety-Jozef-web-696x385-1

ODPUSTY NA ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

ODPUSTY NA ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Przeżywamy dziś 19 dzień miesiąca, kiedy to Kościół kierują swą uwagę na postać św. Józefa. Ten wielki, cichy święty jest patronem naszego Zgromadzenia, dlatego wielką radością jest móc czerpać z Jego orędownictwa i bliskości. Warto więc, abyśmy przypomnieli sobie, że trwa Rok Świętego Józefa, ustanowiony przez papieża Franciszka dnia 8 grudnia 2020r.

Dzień ten staje się jeszcze piękniejszy, właśnie dlatego że możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny z racji tegoż roku.

Papież o św. Józefie mówił tak: „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu.” Ten patron milczenia, pracy, uczciwości, czystości, odwagi i powierzenia siebie Bogu pragnie uczyć nas jak żyć w bliskości z Bogiem.

ODPUSTY NA ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA Życie Kościoła

Odpusty z okazji Roku Świętego Józefa:

“Penitencjaria Apostolska z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka, udzieliła daru specjalnych Odpustów wiernym odpowiednio dysponowanym i pod zwykłymi warunkami:

I. Dyspozycja wiernego i zwyczajne, konieczne warunki do zyskania odpustu zupełnego:

  • Oderwanie się w duchu od wszelkiego grzechu, nawet lekkiego,
  • sakramentalna spowiedź,
  • Komunia eucharystyczna,
  • modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego.

II. Uczynki pobożne, z jakimi związane jest zyskanie Odpustu zupełnego z racji Roku Świętego Józefa:

  1. Wierni, którzy przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
  2. Wierni, którzy na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
  3. Wierni, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
  4. Wierni, którzy będą powierzać swoją codzienną działalność, pracę opiece Świętego Józefa, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego
  5. Wierni, którzy będą wzywać Świętego Józefa w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
  6. Wierni, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa lub Akatyst do Świętego Józefa, lub też jakąś inną modlitwę do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego

III. Odpust zupełny w dni poświęcone Świętemu Józefowi:

Wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

IV. Odpust zupełny dla wiernych w okolicznościach pandemii COVID-19.

 W sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.”

Korzystajmy z dobrodziejstwa Kościoła i ofiarujmy odpust za zmarłych bądź za samego siebie. Niech św. Józef wstawia się za nami u Bożego tronu!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)