IMG_4389-min

WSTĄPIENIE DO NOWICJATU

WSTĄPIENIE DO NOWICJATU

26 czerwca bieżącego roku był dniem radości i wdzięczności za nasze siostry postulantki, które wyraziły pragnienie, aby w dalszym ciągu podążać drogą powołania w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańskiej. Wspólnota sióstr w Kazimierzu Dolnym podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu otaczała modlitwą najmłodsze siostry – wyrażając Bogu wdzięczność za dar ich powołania.

Tuż po Adoracji ks. Andrzej skierował kilka słów do postulantek, aby pełne świadomości i miłości do Boga mogły w swojej formacji pójść dalej, nieustannie wpatrując się w Jezusa i Jego Matkę. Siostry postulantki wyraziły przed Matką Generalną s. Ruth Kucmierz swoje pragnienie rozpoczęcia kolejnego etapu formacji i poprosiły o przyjęcie do nowicjatu, aby móc dalej podążać za Chrystusem oraz coraz mocniej odkrywać charyzmat naszego Zgromadzenia, jaki został nadany mu przez Ojca Założyciela, Sługę Bożego ks. Józefa Małysiaka. Siostry nowicjuszki otrzymały: strój nowicjacki: tj. sukienkę oraz krzyżyk, Księgę Liturgii Godzin, figurkę Maryi Niepokalanej oraz imię zakonne:

  1. Patrycja, przyjmując imię zakonne: s. Józefina,
  2. Katarzyna, przyjmując imię zakonne: s. Maksymiliana
  3. Katarzyna, przyjmując imię zakonie: s. Rita.

Polecamy nasze siostry Waszym modlitwom, oby zdobywały swoją świętość w pełnej bliskości z Sercem Jezusa i Maryi, aby w dalszym życiu zakonnym były prawdziwymi świadkami Zbawiciela.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Papież Franciszek 2 lutego 2021 ustanowił wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. W dekrecie Kongregacji

(J 6, 1-15)Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim

Przeżywamy dziś 19 dzień miesiąca, kiedy to Kościół kierują swą uwagę na postać św. Józefa.