gotowe2

MARYJA – NAJPIĘKNIEJSZA Z KOBIET

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

MARYJA – NAJPIĘKNIEJSZA Z KOBIET

15 maja miał miejsce kolejny Dzień Skupienia online organizowany przez Siostry Betanki. Tematem tego spotkania była Maryja i piękno bycia kobietą. Cóż to właściwie znaczy i jaka była Maryja? Jakie miała cnoty? Jak dobrym i pięknym jest czystość? Czym jest duchowe macierzyństwo? Na te i wiele wiele innych pytań uzyskałyśmy odpowiedzi podczas tego spotkania.

MARYJA - NAJPIĘKNIEJSZA Z KOBIET Rekolekcje i dni skupienia

Konferencje poprowadziły dla nas s. Gabriela (siostra betanka), a także pani Izabela (wykładowca, teolog). Przeszłyśmy śladami życia Maryi obserwując jej zachowania, reakcje, na życiowe sytuacje, z którymi spotkała się Matka Boża. Z tych wydarzeń płyną do nas lekcje o cichości Maryi, Jej pokorze, cierpliwości, czystości, posłuszeństwie, wierze, miłości, trosce. Odkrywałyśmy też jak bardzo Maryja pragnie prowadzić wszystkie dzieci do Jej Syna.

Rozważałyśmy Słowo Boże, mówiące nam o spotkaniu dwóch pięknych kobiet Maryi i Elżbiety. Udałyśmy się na spacer z Maryją, aby pozbierać kwiaty cnót.

MARYJA - NAJPIĘKNIEJSZA Z KOBIET Rekolekcje i dni skupienia

Umocnione duchowymi treściami, ubogacone tym spotkaniem mamy nadzieję zanieść to dobro dalej. Pragniemy pielęgnować relację z Maryją, a także za jej wstawiennictwem modlić się do Boga za tymi, których spotykamy na naszej drodze życia.

To już było ostatnie spotkanie rekolekcyjne w przestrzeni internetowej, powracamy do tradycyjnej formy spotkania. Najbliższe rekolekcje odbędą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 lipca. To będzie prawdziwa Uczta w Betanii.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)