bmwk136

22-lecie Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów

22-lecie Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów

Ważny dziś dzień dla Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej z dwóch powodów: przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca,a więc w naszych domach trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, po drugie BMWK obchodzi dziś swoje 22 urodziny. 

Czym jest Betańska Misja Wspierania Kapłanów?

Jest misją skierowaną do wszystkich osób, które pragną modlić się za konkretnego kapłana przez całe swoje życie, stając się jego duchowym opiekunem. Wyrosła ona z charyzmatu wspólnoty jako  owoc adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji kapłanów.

Zadaniem Misji jest formacja ludzi świeckich do głębszego  poznania i zrozumienia daru kapłaństwa w Kościele, wypraszanie świętości życia dla kapłanów oraz dotarcie z modlitewnym wsparciem do każdego kapłana imiennie, aby ochraniać i wspierać jego posługę.

Dziś, po 22 latach, dzieło to jest ciągle żywe i jakże potrzebne w obecnych czasach, tak niszczących i ośmieszających obraz kapłaństwa. 

Modlitwą objętych jest  7600 kapłanów z całego świata. Najwięcej osób należących do Misji mieszka na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce. Misja jest także obecna poza granicami Polski: w Nowym Jorku, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, w Niemczech, Austrii, Francji i Szwecji a także Australii. 

W Kazimierzu Dolnym zostanie dziś odprawiona Msza Święta w intencji całego dzieła i wszystkich osób modlących się i kapłanów włączonych do Misji. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą z nami BMWK. Razem możemy walczyć o świętość kapłanów.

„Szatan uderza w pasterzy, by rozproszyć owce. Trwaj w Sercu Moim i módl się za nich, by ocaleli i by dzięki nim ocalało wielu.” Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej

Dołącz do BMWK i módl się z nami za kapłanów, módl się z nami, aby byli oni kapłanami prawdziwie bliskimi Bożemu Sercu.

https://www.bmwk.pl/zgloszenie-bmwk

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej

Dnia 23 listopada 2021 r. nasze postulantki wraz z ich mistrzynią s. Lidią w towarzystwie

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa:  „Nasze życie staje się piękne i