betanki

WAKACYJNE PRZYGODY NOWICJATU

WAKACYJNE PRZYGODY NOWICJATU

Jest czas na pracę i jest czas na upragniony… „odpoczynek” tj. wakacyjne wędrówki, a rozpoczęliśmy je w tym roku od Lublina i znajdującego się w nim Muzeum Wsi Lubelskiej. Podążanie po pięknych ścieżkach życia dawnej wsi, przez sektor dworski i miasteczkowy było przede wszystkim niezwykłym sposobem do zetknięcia się z czymś „nowym, wyjątkowym i już niespotykanym, tym samym przyczyniając się do poszerzenia się naszej wiedzy. Niektóre z sióstr nowicjuszek mocno zaprzyjaźniły się z tamtejszymi zwierzętami. 
Nowicjacka „piątka”, która 3 miesiące temu przyjęła strój zakonny odbyła już swoje pierwsze apostolskie podróże, m.in. do Warszawy, Częstochowy, Książnic Wielkich. Z tychże Książnic zatrzymali się w naszym domu pielgrzymi, których ugościłyśmy z wielkim, betańskiem sercem wspólnie z siostrami profeskami.
Jedna z sióstr nowicjuszek wraz z siostrą mistrzynią odwiedziła miejsce narodzin Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańkiej tj. dom w Puszczykowie, który obecnie należy do Księży Chrystusowców. 
W związku z tym, że lubimy iść w miejsca, które związane są z ważnymi postaciami pojechałyśmy do Piotrawina, gdzie ślad swój pozostawił bp Stanisław ze Szczepnowa, a z miejscem tym związana jest historia o wskrzeszeniu Piotrowina. W drodze powrotnej zatrzymałyśmy się w Opolu Lubelskim u naszych sióstr, tym samym czyniąc niespodziankę jednej nich, która niebawem przeżywać miała swoje imieniny. Radość z wycieczki więc była podwójna. 
Wakacyjne szaleństwo dobiegło już końca, a my zakończyłyśmy go pielgrzymką do Matki Bożej Kębelskiej do Wąwolnicy, tam zawierzyłyśmy Matce wszystkie sprawy, prośby, troski, które nosimy w naszych sercach i te, które zostały nam powierzone. 
A więc pora już na „nowicjacki plan zajęć „… 🙂

Siostry Nowicjuszki

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

(Mk 9, 38-43. 45. 47-48)Apostoł Jan rzekł do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi

W dniach 17-19 września w Lublinie odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Czy masz

(Mk 9, 30-37)Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o