jaselka-w-gdansku-9-min

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W GDAŃSKU

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W GDAŃSKU

W dniu 17 i 21 grudnia zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdańsku – Wrzeszczu. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Jasełka miały charakter patriotyczny. Tytuł tegorocznych Jasełek brzmiał : Przybieżeli do Betlejem żołnierze. Młodzi  aktorzy, głównie uczniowie klasy III A, wcielili się w rolę żołnierzy przeżywających Święta Bożego Narodzenia w koszarach, w czasie wojennej zawieruchy. Łezka wzruszenia pojawiła się w niejednych oczach dziadków, rodziców jak i również samych uczniów naszej szkoły.

Kolejne wystawienie Jasełek odbędzie się w naszym parafialnym kościele pw. Św. Krzyża, 19 stycznia br. Zaproszonymi gośćmi będą głównie babcie i dziadkowie oraz wszyscy, którzy chcieli by uczcić pamięć  walczących o wolność naszej ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. 

  s. Emmanuela  – reżyserka tegorocznych Jasełek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Słowa Ewangelii według Świętego Marka Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:

(Mk 4, 26-34)Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś

Zapraszamy do trzeciej i ostatniej części Q&A, czyli Pytań i Odpowiedzi, które udzieliły Siostry na