adwentowe-skupienie-w-gdansku-1_optimized

ADWENTOWE SKUPIENIE DLA DZIEWCZYN W W GDAŃSKU

ADWENTOWE SKUPIENIE DLA DZIEWCZYN W W GDAŃSKU

Adwentowe dni skupienia w Gdańsku już za nami! O czym było? O Zwiastowaniu Maryi, o Jej zaufaniu i gotowości do wypełnienia Bożego planu. Zaczęłyśmy od dekoracji pierników, które następnego dnia zawiozłyśmy do sióstr karmelitanek w Gdyni. Matka Agnieszka, zza karmelitańskiej kraty, opowiedziała nam o kontemplacyjnym życiu sióstr. Było to dla nas bardzo ciekawe spotkanie, a radość Matki Agnieszki z  pierników była najlepszą nagrodą za nasza pracę. Następnie udałyśmy się nad morze, gdzie chwilę pospacerowałyśmy, ciesząc się świeżym powietrzem. Po powrocie do domu był czas na spotkanie ze Słowem Bożym oraz adorację Jezusa. Na koniec dnia każda z nas otrzymała medalik Maryi Niepokalanej.
W niedziele udałyśmy się na Eucharystię do kościoła parafialnego, a po powrocie obejrzałyśmy film pt. „Cudowny chłopak”. Obiadem i podsumowaniem rekolekcji zakończyłyśmy dany nam czas w Betanii.
Z radością ruszyłyśmy do swoich „małych światów”, aby tam zanieść to dobro, którym zostałyśmy tutaj obdarowane. Chwała Panu za ten piękny czas!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Słowa Ewangelii według Świętego Marka Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:

(Mk 4, 26-34)Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś

Zapraszamy do trzeciej i ostatniej części Q&A, czyli Pytań i Odpowiedzi, które udzieliły Siostry na