aktualnosci-306_optimized

PIERWSZOCZWARTKOWA ADORACJA ZA KAPŁANÓW

PIERWSZOCZWARTKOWA ADORACJA ZA KAPŁANÓW

Pierwszy czwartek września to w domu formacyjnym w Kazimierzu Dolnym dzień rozpoczęcia comiesięcznych, pierwszoczwartkowych, całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów.  W  maju, na ostatniej Kapitule Generalnej, której tematem był CHARYZMAT BETAŃSKI W SŁUŻBIE KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO – NASZE DZIŚ I JUTRO zastanawiałyśmy się w jaki sposób możemy jako siostry pogłębiać naszą duchowość betańską. Szczególnym darem dla Betanii jest duchowe wsparcie kapłanów modlitwą i ofiarą. Odpowiadając na potrzeby Kościoła rozpoczynamy pierwszoczwartkowe adoracje Pana Jezusa, które mają być uwielbieniem Boga za dar kapłaństwa, modlitewną ochroną i wsparciem kapłanów oraz prośbą o nowe powołania.

Adoracja rozpoczyna się po porannej Eucharystii o godz. 7.30 a kończy nieszporami o 18.00. Na to trwanie przed Panem zapraszamy także osoby świeckie.

W naszą modlitwę włączamy też intencje za kapłanów, które składane są na naszej stronie. Trafiają one do Księgi Modlitw za Kapłanów i są omadlane na adoracji.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

(Mk 9, 38-43. 45. 47-48)Apostoł Jan rzekł do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi

W dniach 17-19 września w Lublinie odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Czy masz

(Mk 9, 30-37)Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o