skupienie-nawiedzeni-przez-ducha-swietego-43_optimized

SKUPIENIE „NAWIEDZENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO.”

SKUPIENIE „NAWIEDZENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO.”

W dniach 11-13.05. w Kazimierzu Dolnym odbyło się majowe skupienie dla dziewcząt. Tym razem z racji tematyki roku duszpasterskiego pochylaliśmy się nad osobą Ducha Świętego. Rekolekcje poprowadził ks. Sebastian Bisek z Siedlec, a pomagała mu w tym grupka osób z Częstochowy, która poprowadziła sobotnią modlitwę uwielbienia. Program był bardzo bogaty. Podczas konferencji ks. Sebastian przybliżał nam prawdę na czym polega działanie Ducha Świętego w naszym życiu, jak rozpakowywać Jego dary, a także w jaki sposób odczytać Jego charyzmaty. Najważniejszym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia. Kulminacją naszego skupienia była niewątpliwie sobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie Boga i modlitwa o wylanie Ducha Świętego. 

Był także czas na wysłuchanie świadectwa Grzegorza, który dzielił się z nami jak Bóg działa w jego codzienności. Oprócz wspólnej modlitwy i wsłuchiwania się w cichy szept Ducha Świętego, wiele czasu poświęciliśmy na bycie razem i dzielenie się radością spotkania. W sobotnie popołudnie udaliśmy się na spacer do Mięćmierza, gdzie odśpiewaliśmy „majówkę” i rozkoszowaliśmy się pięknem przyrody. Natomiast wieczorem spotkaliśmy się na wspólnym grillowaniu.

Czas zleciał bardzo szybko i trzeba było wracać do swoich domów. Wyjechałyśmy umocnione i pełne radości w sercu. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego skupienia 🙂

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Słowa Ewangelii według Świętego Marka Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:

(Mk 4, 26-34)Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś

Zapraszamy do trzeciej i ostatniej części Q&A, czyli Pytań i Odpowiedzi, które udzieliły Siostry na